×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 3 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
فرصت سوزی مسئولین در شهرستان تازه تاسیس هلیلان
علی رضا تهرانی فر

 به گزارش ایلام امروز، شهرستان هلیلان دارای بسترهای مناسبی برای توسعه کشاورزی،باغداری و  دامداری است.از زمین های پهناور حاصلخیز و عبور رودخانه سیمره در این شهرستان به عنوان نمونه هایی از  فرصت های عالی برای توسعه هلیلان می توان نام برد.
با انتشار خبر ارتقاء بخش هلیلان به شهرستان،  بارقه های امید در دل مردم همیشه محروم هلیلان شکل گرفت. یکی از مطالبات دیرینه آنها بالخره به ثمر نشسته بود.
مردم هلیلان با امیدواری فراوان به آینده، تاسیس  این شهرستان جدید را به فال نیک گرفتند. با وجود گذشت حدودا یکسال از حیات سیاسی شهرستان هلیلان مردم هلیلان کماکان در فقر و محرومیت به سر می برند و هیچگونه تغییرات مثبتی در این شهرستان رخ نداده است.
تنها تغییری که در هلیلان رخ داده جابجایی تابلوی بخش با تابلوی شهرستان است. وضعیت اشتغال مردم هلیلان و نرخ بیکاری در آنجا حتی بدتر از گذشته شده است.دهستان های محروم هلیلان همانند، زردلان محروم تر از قبل شده اند.
شهر توحید به عنوان مرکز شهرستان هلیلان امکانات شهری کافی برای میزبانی از یک مرکز شهرستان را ندارد، بسیاری از ادارات شهرستان تازه تاسیس هلیلان از مشکلات زیرساختی رنج می برند.
انتظار می رفت فرماندار این شهرستان تازه تاسیس با برنامه ریزی و سازماندهی مناسب تری وضعیت این شهرستان را سر و سامان می بخشید. ظاهرن فرماندار شهرستان هلیلان برنامه ای برای استفاده از این فرصت مناسب ندارد. فرمانداری شهرستان هلیلان برای توسعه این شهرستان محروم برنامه مناسب و عملی قابل اجرایی تا کنون ارائه نداده است، چه بسا وضعیت هلیلان در زمانی که بخش بود از آنچه که اکنون است، بهتر بود. 
با وضعیتی که هلیلان با آن روبرو است ارتقاء هلیلان  از بخش به شهرستان چه تفاوت های مثبتی  در شرایط زندگی مردم، توسعه زیرساخت ها، حرکت در مسیر توسعه، بهره برداری از منابع شهرستان،استفاده از ظرفیت های محلی موجود در هلیلان، وضعیت اشتغال، نرخ بیکاری، معضلات اجتماعی و فرهنگی این شهرستان در طول یکسال گذشته ایجاد شده است!
با گذشت یکسال از این اتفاق مبارک انتظار می رفت شرایط هلیلان بهتر از گذشته می شد. امید داریم فرمانداری هلیلان در مورد شهرستان تازه تاسیس هلیلان تصمیمات بهتری را بگیرد بلکه از این فرصت ایجاد شده برای مردم محرم هلیلان به شکل بهتر و شایسته تری مورد استفاده قرار گیرد.به اندازه کافی در هلیلان فرصت سوزی شده است. 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.