×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Tuesday, 5 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در دستان ایالت نوادا
علی رضا تهرانی فر

 به گزارش ایلام امروز، با اعلام برنده شدن  جو بایدن در میشیگان تعداد آرای الکترال او به ۲۶۴ رای رسیده است، به این ترتیب بایدن برای رئیس جمهور شدن تنها به ۶ رای الکترال  نیاز دارد. با توجه به اینکه در ایالت نوادا پیشتاز است می توان پیشاپیش او را پرزیدنت خطاب کرد.ایالت نوادا ۶ رای الکترال دارد در صورتی که باید بتواند ۶ رای الکترال نوادا را کسب کند رسما باید او را پرزیدنت خطاب کرد.
ترامپ تا کنون ۲۱۴ رای الکترال کسب کرده است. در سه ایالت پنسیلوانیا،کارولینانی شمالی و جورجیا پیشتاز است، در صورت پیروزی قطعی در این سه ایالت (مجموع آرای الکترال این سه ایالت به ۵۱ رای می رسد) آرای کلی الکترال ترامپ به ۲۶۴ رای خواهد رسید، به این ترتیب او نیز منتظر پایان شمارش ایالت نوادا خواهد نشست.
در ایالت نوادا تا کنون  ۸۶ درصد آرا شمارش شده که  بایدن  ۴۹.۳ درصد  و ترامپ ۴۸.۷ درصد  آرای عمومی را کسب کرده اند.
بخشی از آرای این ایالت از طریق پست ارسال شده است و تا صبح پنج شنبه آرای نوادا به روز رسانی‌نخواهد شد.
 پس از دریافت آرای پستی برنده قطعی این ایالت نیز مشخص خواهد شد.
با توجه به اینکه هواداران بایدن اکثرا از طریق پست رای های خود را ارسال کرده اند،  می توان پیش بینی کرد آرای باقیمانده ایالت نوادا متعلق به بایدن  می باشد. با در نظر گرفتن این نکته مهم که در ایالت پنسیلوانیا ترامپ با ۵۱٫۷ درصد در مقابل بایدن با ۴۷٫۲ درصد و در ایالت کارولینای شمالی ترامپ با ۵۰٫۱ در مقابل بایدن با ۴۸٫۷ درصد و در ایالت جورحیا ترامپ با ۵۰ درصد در مقابل بایدن با ۴۸٫۸ درصد پیشتاز است، و در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد، ترامپ می تواند ۵۱ رای الکترال این سه ایالت را کسب کند و مجموع آرای الکترال خود را به ۲۶۴ رای برساند. از طرف دیگر با توجه به پیروزی قطعی بایدن در ایالت میشیگان اکنون آرای الکترال او به ۲۶۴ رای رسیده است. با در نظر گرفتن این نکته که بایدن در سه ایالت ذکر شده تقریبا شانسی برای پیروزی ندارد، باید منتظر پیروزی در ایالت نوادا باشد. همچنین از آنجایی که ترامپ تقریبا با درصد نسبتا خوبی فاصله خود را بایدن در سه ایالت پنسیلوانیا، کارولینای شمالی و جورجیا حفظ کرده است، و همانطور که بیان شد او قطعا در این سه ایالت پیروز خواهد شد، مجموع آرای ترامپ نیز به ۲۶۴ رای الکترال خواهد رسید.
در این صورت هر دو نامزد چشم امید خود را به ایالت نوادا دوخته اند. باید دید که در ساعات پیش رو چه روی خواهد داد. در صورت ادامه این روند، احتمال پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیشتر از ترامپ است. باید منتظر ماند و دید در ساعات پیش رو در نوادا چه اتفاقی می افتد، سرنوشت انتخابات  آمریکا با آرای الکترال این ایالت رقم خواهد خورد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.