×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 3 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
جو بایدن پیروز انتخابات معرفی شد/ رسانه های آسوشیتدپرس، سی بی اس، س ان ان بایدن را رئیس جمهور منتخب معرفی کردند/فکس نیوز، نیویورک تایمز و گاردین نیز بایدن را پیروز انتخابات معرفی کردند/بایدن من رئیس جمهور تمام آمریکایی ها هستم
ایلام امروز

به گزارش ایلام امروز، شمارش آراء تنها در ۴ ایالت، جورجیا (۱۶ رای الکترال)، نوادا (۶ رای الکترال)، کارولینای شمالی (۱۵ رای الکترال) و پنسیلوانیا (۲۰ رای الکترال) باقی مانده است.

 


وکیل ترامپ: شکایت انتخاباتی از دوشنبه آغاز می‌شود

۱۳۹۹/۰۸/۱۷ – ۲۰:۵۰

وکیل شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از ارائه شکایت به دادگاه خبر داد و گفت:این شکایت از روز دوشنبه آغاز می‌شود. رودی جولیانی روز شنبه در حالی که بیشتر رسانه‌های آمریکایی جو بایدن نامزد حزب دموکرات را به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا معرفی کردند، در پنسیلوانیا حضور یافت و این مطلب را در جمع خبرنگاران مطرح کرد.


بایدن: من رئیس جمهور تمام آمریکایی‌ها هستم

۱۳۹۹/۰۸/۱۷ – ۲۰:۳۰

جو بایدن در نخستین توییت  پس از پیروزی در انتخابات آمریکا نوشت: افتخار می‌کنم که من را انتخاب کردید. کاری که پیش‌روی ما قرار دارد دشوار خواهد بود اما قول می‌دهم من رییس‌جمهور همه آمریکایی‌ها خواهم بود چه به من رای داده باشید یا چه نه


آخرین به روز رسانی ساعت ۲۰:۱۵ به وقت ایران : بایدن با ۲۸۴ رای الکترال رئیس جمهور آمریکا شد


جو بایدن پیروز انتخابات معرفی شد / فاکس نیوز، آسوشیتدپرس، سی ان ان و ان بی سی این خبر را اعلام کرده اند
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ – ۲۰:۱۰

رسانه‌های آسوشیتدپرس، «سی‌بی‌اس» و «سی‌ان‌ان» بایدن را پیروز و رئیس جمهوری منتخب خواندند.

رسانه‌های دیگری نظیر «نیویور‌تایمز»، «یو‌اس‌ای تودی» و «ان‌پی‌آر» نیز پیروزی بایدن در انتخابات را اعلام کرده و وی را چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا دانستند.

فاکس‌نیوز هم بالاخره پیروزی بایدن را اعلام کرد: بایدن پس از پیروزی در نوادا و پنسیلوانیا، چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا شد

بر اساس گزارش برخی منابع برتری بایدن بر ترامپ در پنسیلوانیا به حدود ۳۱ هزار رای رسیده و وی این ایالت را برده است. در صورتی که بایدن این ایالت را برده باشد، بدون احتساب آرای آریزونا به ۲۷۳ الکترال و با احتساب آن به ۲۸۴ الکترال رسیده است. برای پیروزی ۲۷۰ الکترال کافی ا‌ست.


آخرین نتایج انتخابات آمریکا تا ساعت ۲۰٫۰۰  شنبه  ۱۷ آبان به وقت ایران:

نوادا :

۱- بایدن : ۴۹٫۸%

۲- ترامپ : ۴۸%

 

*در این ایالت  تا کنون ۸۷% آرای عمومی شمرده شده است و بایدن با اختلاف ۲۲۶۵۷ رای پیشتاز است.

 

پنسیلوانیا :

۱- بایدن : ۴۹٫۶%

۲- ترامپ : ۴۹٫۲%

*در این ایالت  تا کنون ۹۹% آرای عمومی شمرده شده است و بایدن با اختلاف ۲۸۸۷ رای پیشتاز است.

 

جورجیا :

۱-بایدن : ۴۹٫۵%

۲- ترامپ : ۴۹٫۳% 

*در این ایالت تا کنون ۹۹% آرای عمومی شمرده شده است و بایدن با اختلاف ۷۲۴۸ رای پیشتاز است.

 

کارولینای شمالی :

 ۱- ترامپ : ۵۰٫۱%

۲- بایدن : ۴۸٫۷%

* در این ایالت تا کنون ۹۹% آرای عمومی شمرده شده است و ترامپ با اختلاف ۶۴۷۹ رای پیشتاز است.

 

نکته : برخی از رسانه ها با توجه به کانتی های دموکراتی که در ایالت آریزونا فعال هستند، بایدن را پیروز این ایالت معرفی کرده اند و آرای الکترال این ایالت را برای بایدن در نظر گرفته اند. با این حال تا کنون ۹۰% از آرای این ایالت شمرده شده است وبایدن با   ۴۹٫۶%  پیشتاز است. در آخرین لحظات ترامپ فاصله خود را با بایدن کاهش داد  و به ۴۸٫۹% رسیده است. اکنون در ایالت آریزونا  برتری بایدن بر ترامپ۱۸۹۸ رای کم شده است و به ۲۷۹۶۳ رای رسیده است

 

 

 

 


آخرین نتایج انتخابات آمریکا تا ساعت۰۰٫۰۰ بامداد شنبه به وقت ایران:

جورجیا :

 ۱- بایدن :  ۴۹٫۴% 

۲- ترامپ :  ۴۹٫۴%

* در این این ایالت تا کنون ۹۹% آرای عمومی شمرده شده است و  بایدن با اختلاف ۱۵۸۲رای پیشتاز است

پنسیلوانیا :

۱- بایدن :  ۴۹٫۵% 

۲- ترامپ  : ۴۹٫۳%

*در این ایالت تا کنون ۹۸% آرای عمومی شمرده شده است و بایدن با اختلاف ۱۳۷۱۸رای پیشتاز است

 

نوادا :

۱- بایدن :  ۴۹٫۷%

۲- ترامپ :  ۴۸٫۱%

*در این ایالت تاکنون ۸۷% از آرای عمومی شمرده شده است و بر طبق اظهارات مقامات محلی تا قبل از ۲۰ آبان نتیجه نهایی در نوادا مشخص نخواهد شد، دلیل کندی این شمارش ارسال پستی آرای انتخاباتی و نامشخص بود کانتی های دو حزب در این ایالت است. با این وجود بایدن با اختلاف ۲۰۱۳۷ رای پیشتاز است.

 

کارولینای شمالی:

۱-ترامپ : ۵۰٫۱%

۲ – بایدن : ۴۸٫۷% 

*در این ایالت تا کنون ۹۹% از آرای عمومی شمرده شده است و ترامپ با ۷۶۷۰۱ رای پیشتاز است.


آخرین نتایج انتخابات آمریکا تا ساعت ۱۸ روز جمعه به وقت ایران:

جورجیا (۱۶ رای الکترال):
تا کنون ۹۹ درصد آراء شمارش شده و ترامپ با حدود ۱۳ هزار رای بیشتر پیشتاز رقابت است ولی فاصله ترامپ و بایدن در این ایالت در حال کاهش است. حدود ۶۰ هزاری رای که بیشتر آن ها آراء پستی هستند هنوز شمارش نشده اند. تا این لحظه ترامپ ۴۹٫۵% و    بایدن ۴۹٫۳% آرای این ایالت را کسب نموده اند. رقابت در این ایالت بسیار نفس گیر و شانه به شانه پیش می رود، در صورتی که بایدن موفق شود از ۶۰ هزار رای باقی مانده ۴۰ هزار رای را کسب کند بدون در نظر گرفتن آرای نوادا موفق به پیروزی در انتخابات می شود.

نوادا (۶ رای الکترال):
تا این لحظه ۷۶ درصد آراء شمارش شده و بایدن ۱۱ هزار رای بیشتر از ترامپ دارد.
کمیته انتخابات ایالت نوادا اعلام کرده است، هنوز ۶۰ هزار رای شمارش نشده وجود دارد و دریافت آرای پستی و ثبت آن ادامه دارد. احتمالا تا شنبه و یک‌شنبه نتایج نهائی اعلام خواهد شد. بایدن در این ایالت تا این لحظه ۴۹٫۴%  و ترامپ ۴۸/۵%  آرای عمومی را کسب کرده اند.

کارولینای شمالی (۱۵ رای الکترال)
۹۴ درصد آراء این ایالت شمارش شده و ترامپ با ۷۷ هزار رای اختلاف، پیشتاز رقابت است. تا این لحظه ترامپ با ۵۰٫۱% پیشتاز است و بایدن ۴۸٫۷% از آرای عمومی را کسب کرده است. به احتمال بسیار ترامپ می تواند در این ایالت به پیروزی برسد.

پنسیلوانیا (۲۰ رای الکترال):
تا این لحظه ۸۸ درصد آراء در این ایالت شمارش شده و ترامپ حدود ۱۰۹ هزار رای بیشتر از رقیب خود کسب کرده است اما فاصله آراء در این ایالت در حال کم شدن است. یکی از مقامات ایالت پنسیلوانیا گفته است احتمالا پیروز انتخابات در این ایالت را امروز اعلام خواهند کرد. در این ایالت ترامپ ۵۰٫۲% و بایدن ۴۸٫۶% از آرای عمومی را کسب کرده اند. این ایالت از ایالت های به اصطلاح چرخشی انتخابات آمریکا است و با توجه به اینکه فاصله بین ترامپ و بایدن در پنسیلوانیا هر لحظه در حال کم شدن است، احتمال پیروزی هر دو نماینده مساوی است، در ساعات آینده پیروز این ایالت مشخص خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.