×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Wednesday, 21 February , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ده مورد از تاثیرگذارترین زنان تاریخ، که دنیا را تغییر دادند

به گزارش ایلام امروز؛ امروزه کمپین ها ، سازمان ها و افرادی وجود دارند که مدعی مبارزه برای حقوق زنان و برابری هستند . با این حال ، تعداد کمی از زنان قوی و شجاع از گذشته تا اکنون در تلاش برای ایجاد تغییرات اند. در این مقاله به معرفی ده مورد از الهام بخش ترین زنان تاریخ که دنیا را تغییر داده اند می پردازیم.

فلورانس نایتینگل ۱۸۲۰-۱۹۱۰
فلورانس نایتینگل

پرستار. تعهد او به حرفه اش وهمچنین به وطن پرستی اش ، معنای کاملا جدیدی به حرفه پرستاری بخشید . او زندگی بسیاری از سربازان در طول جنگ کریمه ( که در آن انگلیس ، فرانسه و متحدانشان روسیه را شکست دادند ) نجات داده است و تغییری چشمگیر در نگرش دیگر پرستاران ایجاد کرد . برای او پرستاری فقط یک شغل نیست بلکه فداکاری است .
نقل قول مشهور او : “آیا کسی به آنچه که دارد راضی است ؟ پس دنیا هیچوقت به جایی بهتر نخواهد رسید .”

ماری کوری ۱۸۶۷-۱۹۳۴
ماری کوری

دانشمند و مخترع . او نقش مهمی در توسعه نخستین دستگاه اشعه ایکس داشت که همان طور که همه ما می دانیم یکی از مفیدترین دستگاه های پزشکی است . نام تولد ماری کوری ، ماریا اسکلودوسکا است . او لهستانی است و اولین زنی است که جایزه نوبل را دریافت کرد .
نقل قول مشهور او :” زندگی برای هیچ کدام از ما آسان نیست . اما از چه چیزی ؟ همه ما باید استقامت و مهم تر از همه اعتماد به نفس داشته باشیم . باید باور داشته باشیم که همه ما استعدادی برای چیزی داریم و این چیز را باید به هر قیمتی به دست آورد .”

مادر ترسا ۱۹۱۰- ۱۹۹۷
مادر ترسا

راهبه . به بیان ساده ، مادر ترسا نماد شخصیت از خود گذشتگی است . او کل زندگی اش را برای کمک به فقرا و بدبخت ترین افراد اختصاص داده بود . او همچنین در سال ۱۹۷۹ جایزه نوبل را برای کارهای های خیرخواهانه مادام العمرش که مستحق آن بود دریافت کرد .
نقل قول مشهور او : ” عشق را در هر جا که می روید گسترش دهید . اجازه ندهید کسی سمت شما بیاید و خوشحال شما را ترک نکند. “

کلارا بارتون ۱۸۲۱-۱۹۱۲
کلارا بارتون

آموزگار . او با سن کم معلم شد و خواست که این استعداد آموزشی اش را به اشتراک بگذارد ، بنابراین یک مدرسه دولتی در نیو جرسی تاسیس کرد . او همچنین بعد اینکه توانست در طول جنگ داخلی با صلیب سرخ بین المللی کار کند ، صلیب سرخ امریکایی را تاسیس کرد . همانند بقیه زنان الهام بخش در این مقاله ، او نیز زندگی اش را برای کمک به دیگران اختصاص داده بود .
نقل قول مشهور او : ” خون وطن پرستی پدرم در رگ های من جاری است .”

مرلین مونرو ۱۹۲۶-۱۹۶۲
مرلین مونرو

بازیگر . یک زن باهوش که کلیشه های ” زنان موبور ” در هالیوود را شکست . نه تنها این ، بلکه او همچنین مدافع قدرتمند حقوق مدنی بود . به دنیا نشان داد که رنگ پوست نباید بازدارنده ی امتیاز برابر باشد .
نقل قول مشهور او : ” نقص، زیبایی است ، دیوانگی، نبوغ است و بهتر است کاملا مضحک بود تا اینکه کاملا خسته کننده بود . ”

هلن کلر۱۸۸۰-۱۹۶۸
هلن کلر

نویسنده . او ثابت کرد که معلولیت ها نمی توانند کسی را از نگرش و چشم انداز درست باز دارند . او اولین نابینا و ناشنوایی است که مدرک لیسانس هنر گرفت . او همچنین مدافع مادام العمر افراد معلول می باشد .
نقل قول مشهور او : ” بهترین و زیباترین چیزها در دنیا قابل لمس یا دیدن نیستند ، باید قلبا آن ها را احساس کرد . ”

آملیا ارهارت
آملیا ارهارت

خلبان . او اولین زن خلبان است که قادر بود در سراسر اقیانوس اطلس پرواز کند . شجاعت او الهام بخش بسیاری از زنان شد تا جرات انجام کارهایی را داشته باشند که مشاغل مردانه نامیده می شد .
نقل قول مشهور او : ” موثرترین راه برای انجام یک کار این است که آن کار را انجام دهید . ”

املین پان خورست ۱۸۵۸-۱۹۲۸
املین پان خورست

فعال . او بخاطر مبارزه پرشورش برای حقوق زنان شناخته شده است . او موسس ” اتحادیه سیاسی و اجتماعی زنان ” است .
نقل قول مشهور او : ” عدالت و قضاوت اغلب جهان را از هم می پاشد .”

کاترین هپبورن ۱۹۰۷-۲۰۰۳
کاترین هپبورن

بازیگر . این هنرپیشه برنده جایزه ، قابل تصور نیست که تا چه اندازه بخصوص بین طرفدارانش تاثیرگذار است . ایفای نقش شخصیت های قوی و بااراده و حتی انتخاب های شخصی اش یک معنای کاملا جدید به زنانی داد که شلوار می پوشند .
نقل قول مشهور او : ” اگر همیشه کار مورد علاقه تان را انجام می دهید ، حداقل یک نفر خوشحال است .”

کلئوپاترا
کلئوپاترا

فرعون . بخاطر زیبایی اش و اینکه چگونه از این زیبایی برای محافظت از امپراطوری اش از مهاجمان رومی استفاده کرد ، مشهور است . بعضی ها ممکن است روش های او را تایید نکنند اما واقعیت این است که او هر کاری را برای حفاظت از کشورش انجام داد .
نقل قول مشهور او : ” من پیروز نخواهم شد .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.