×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۶ آبان , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Tuesday, 27 October , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
اقدامات نمایندگان استان حاصل معیارهای غلط در انتخاب آنها است
علی رضا تهرانی فر

 به گزارش ایلام امروز،  مردم استان ایلام با معیارهای  قومی و قبیله ای  و برای رفع مطالبات شخصی در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت  می کنند و بر همین اساس دست به انتخاب نماینده می زنند؛ قاعدتا  نباید انتظاری فراتر از این از آن نماینده داشته باشند و هنگامی که نماینده انتخابی آنها در راستای اهداف شخصی، همانند تلاش برای گرفتن رانت ماشین دناپلاس، ملک یا  اخذ دویست میلیون حقوق؛ اقدامی می کنند، نباید از آنها گله ای داشته باشند.
نماینده ای که برآمده از مجموع نیازهای فردی و قوی و قبیله ای است، ابتدا برای رفع نیازهای شخصی خود و خانواده اش، سپس قوم و قبیله اش اقدام می کند و اگر زمان  به او اجازه داد به فکر نیازهای استان خواهد افتاد.
این امر حاصل معیارهای غلط مردم در انتخاب نماینده است.  نماینده ای که بر این اساس انتخاب شده است، ابتدا بایستی نیازهای فردی خود را رفع کند، سپس به فکر نیازهای دیگران باشد.
مردمی که مبنای انتخابشان قومیتی و رفع مطالبات شخصی است، نباید انتظاری فراتر از این نمایندگان استان داشته باشند. زمانی که نماینده برای رفع نیازهای قومش یا خانواده اش اقدامی کرد؛ نباید بر او نقدی وارد کنند.
مردم استان اگر خواهان نماینده ای هستند که منافع عمومی را بر منفعت فردی ترجیح بدهد، بایستی دیدگاه خود را تغییر دهند.
از کوزهمان برون ترآود که در اوست. مردمی که مطالباتشان در حد استخدام شدن یکی از نزدیکانشان در فلان اداره است، یا مبنای انتخاب آنها قومیت باشد، نباید از نماینده ای که اقدامی برای رفع مطالبات قومیت خود انجام بدهد، انتقادی وارد کنند.
در نهایت مردم اگر با این دیدگاه دست به انتخاب بزنند، نباید در مقابل اقدامات نماینده شگفت زده شوند.
مردم اگر خواهان نماینده ای هستند که نگاه فراقومیتی داشته باشد، بر مبنای منافع عمومی اقدام کند، رفع مطالبات عمومی استان را بر منافع فردی ارجح بدارد؛ می بایست نگاه خود را تغییر دهند.
این تغییر نگاه مستلزم ترجیع دادن منفعت جمعی بر منافع شخصی  و قبیله ای است. علاوه بر این انتخاب نمایندگان فراتر از قومیت یکی دیگر از ملزمات این تغییر دیدگاه است.
هرگاه مردم استان ایلام نمایندگان را صرفا بر اساس، تجربه، دانش، تخصص، علم، تعهد و مسئولیت پذیری فراتر از قومیتی خاص انتخاب کردند، آنگاه اگر نماینده انتخابی اساس اقدامش بر مبنای منافع شخصی و قومیتی خاص بود؛ حق دارند به او گله کنند و از اقداماتش انتقاد وارد نمایند.

.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.