×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 3 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
استاندار ایلام سلطان عدد است
علیرضا تهرانی فر

به گزارش ایلام امروز،استاندار ایلام این روزها خیلی به نقد شدن عادت ندارد و رسانه های اطرافش به صورت مستمر در حال تعریف و تمجید از او هستند، ما نیز قصد نداشتیم خرق عادت کنیم به همین خاطر بر همان روال قبلی مورد علاقه ایشان پیش می رویم.

دکتر بهرام نیا سلطان عدد است، بله سلطان ارائه عدد و ارقام، هر لحظه در هر جلسه ای عدد از خود بیرون می دهد آن هم اکثرا تکراری!
سلطان بهرام نیا هر روز در مورد مسائل متعدد اجتماعی اقتصادی و فرهنگی عدد ارائه می دهد در زیر تنها عددهای مربوط به اشتغال و مسکن را بررسی می‌کنیم:

جلسه یک آذر:

استاندار ایلام تاکید کرد: تعهد اشتغال استان در سال جاری نزدیک به هفت هزار نفر بوده که این میزان به بیش از ۱۱ هزار نفر افزایش پیدا کرده به طوریکه در این حوزه ۱۸۰ درصد از تعهدات بیشتر بوده است

جلسه ۲۷ دی ماه: تکرار عدد

استاندار ایلام در ادامه گفت: در ارزیابی عملکرد استانداران، استان ایلام عملکرد خوبی را در شاخص های مورد نظر بر جای گذاشت بطوریکه در حوزه اشتغال، استان ایلام در مقام مقایسه با سایر استان‌ها رتبه اول را کسب کرد و در نهضت ملی مسکن نیز موفق به کسب رتبه هفتم در بین استان ها شد که با اقدامات جدید در حوزه مسکن استان، این رتبه ارتقا خواهد یافت.
وی تصریح کرد: اگر چه معضل بیکاری بعنوان یک میراث از گذشته تا به امروز وجود داشته اما سهم و تعهد ایجاد اشتغال در استان به میزان ۶ هزار و ۶۷۲ نفر بوده و برابر اعلام رسمی و استعلام از وزارت خانه ها و راستی آزمایی صورت گرفته، استان ایلام موفق به کسب رتبه نخست شده است.

جلسه ۲۸ دی:

استاندار ایلام گفت: تعهد اشتغال استان۶۶۷۶ بوده اما با تلاش های صورت گرفته این میزان تا پایان آذر به ۱۳ هزار و ۲۱۳ نفر رسیده که ۲۲۱ درصد رشد داشته است.

جلسه اول ۱ بهمن:

وی با بیان اینکه ایلام رتبه نخست اشتغال و رتبه هفتم تولید مسکن کشور را کسب کرده است، گفت: با همراهی و تلاش هم جانبه همه مدیران می توانیم جزو سه رتبه برتر کشور در تولید مسکن باشیم.

جلسه دوم ۱ بهمن:

وی عنوان کرد: تعهد اشتغال استان به میزان شش هزار و ۶۷۲ نفر بوده اما با تلاش های صورت گرفته این میزان به ۱۳ هزار و ۲۱۳ نفر تا پایان آذر ماه ۱۴۰۱ رسیده که ۲۲۱ درصد رشد داشته است

مجددا تکرار عدد ۲ بهمن:

استاندار ایلام با اشاره به پیشی گرفتن ایلام از تعهد اشتغال نیز تصریح کرد: سهم و تعهد ایجاد اشتغال در استان به میزان ۶ هزار و ۶۷۲ نفر بوده و برابر اعلام رسمی و استعلام از وزارتخانه ها و راستی آزمایی صورت گرفته، استان ایلام موفق به کسب رتبه نخست از نظر میزان اشتغال در کشور شده است.

این تکرار مکررات توسط استاندار در جلسات متعدد ادامه داشته است ما تنها به چند مورد آن بسنده کرده ایم، لازم است تذکر دهیم  اشتغال در عدد و رقم خلاصه نمی گردد،  بایستی بحث کیفی را هم در نظر گرفت، دقیقا این ۱۲ هزار نفری که اشتغال پیدا کرده اند در کدام شغل و‌ کجا مشغول بکار هستند؟! آیا لیست بیمه آنها به صورت کامل نه ناقص هر ماه پرداخت می شود؟!

راست آزمایی ما از آقای استاندار این است که لیست تمامی افراد شاغل بکار را با ذکر نام شغل و بیمه پرداختی از آذرماه تا بهمن به رسانه ها ارائه کند.

افرادی که متفاضی دریافت تسهیلات اشتغال آفرینی به انواع مختلف در استان هستند را نمی توان بعنوان ایجاد شغل معرفی کرد، جناب استاندار این لیست شما از وام گیرندگانی تشکیل شده است که وام های ۵۰ تا ۲۰۰ میلیونی را دریافت کرده اند تا به یک دردی بزنند، همه خوب می دانیم با این مقدار تسهیلات هیچگونه اشتغالی نمی شود ایجاد کرد، اگر ایجاد شده است از استاندار می خواهیم لیست بیمه و شغل با آدرس محل شغل تک تک آنها را برای بازدید رسانه ای اعلام کنید!

به دلیل علاقه وافر استاندار به عدد ما نیز چند عدد خاص را به ایشان جهت ارائه در جلسات آتی ارائه می کنیم:

شاخص فلاکت به‌عنوان مجموع نرخ تورم و نرخ بیکاری  ایلام با ۵۳.۳ درصد جز استان های مفلوک کشور است.

میزان خودکشی در ایلام دو برابر  استان تهران است در ۱۹ سال گذشته بیشتر میانگین خودکشی برای استان ایلام با ۱۷.۳ در ۱۰۰هزار جمعیت بوده است.

استان ایلام با ۵ مورد خودکشی در صدر جدول خودکشی کارگران به دلیل اخراج یا تعدیل و فقر  در سال ۱۴۰۱ بوده است.

ما تنها به این دو مورد آمار و عدد کفایت می کنیم تا حال سلطان عدد را خدایی نکرده مکدر ننمایم ایشان روحیات لطیفی دارند و عادت به نقد شدن توسط رسانه را ندارند، رسانه های اطرافش او را بدعادت کرده اند و تنها منتظر تعریف و تمجید و‌مجیزگویی از رسانه است!

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.